Τα αποτελέσματα των αγώνων των πρωταθλημάτων της Α1, Α και Β κατηγορίας Ε.Π.Σ.Κιλκίς

Αθλητισμός /

Με ένα τέρμα που σημείωσε ο Κοτσαμπουικίδης λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Αλέξανδρος Κιλκίς αν και αγωνίστηκε με παίχτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο μετά την αποβολή του Νούση κατάφερε να πάρει το ντέρμπυ των πρωτοπόρων.

ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΥΣΗ ΠΛΑΓΙΑ

Η τέταρτη Μεγ.Βρύση κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της τρίτης Πλαγιάς, ενώ η Γουμένισσα πέρασε νικηφόρα μέσα από το Λεβεντοχώρι. Μεγάλη νίκη του Ευρωπού αλλά και του Δροσάτου που αγωνίζονται γιατην σωτηρία τους. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Θύελλα Αγ.Πέτρου 6-3

Απόλλων Ευρωπού – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – ΑΕ Πολυκάστρου 1-0

Αστέρας Μ.Βρύσης – Αναγγένηση Πλαγιάς 1-0

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – Πάϊκο Γουμένισσας 1-3

Μακεδονικός Δροσάτου – Ποντιακός Αγ. Χαραλάμπους 4-0

Δεν αγωνίστηκε ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (22η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Αλέξανδρος Κιλκίς,20,48-16,50,
2., Α.Ε.Πολυκάστρου,20,39-9,49,
3., Αναγέννηση Πλαγιάς,21,51-19,43,
4., Αστέρας Μεγ.Βρύσης,20,31-12,39,
5., Πάικο Γουμένισσας,21,35-26,31,
6., ΠΑΟΚ Κρηστώνης,20,35-38,29,
7., Λεβέντης Λεβεντοχωρίου,20,33-27,26,
8., Ατρόμητος Π.Αγιονερίου,20,25-30,25,
9., Απόλλων Ευρωπού,20,28-37,22,
10., Μακεδονικός Δροσάτου,20,26-40,18,
11., ΠΑΟΝΕ Επταλόφου,20,29-46,17,
12., Θύελλα Αγ.Πέτρου,20,22-59,11,
13., Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους,21,13-57,7,[/table]
Αφαιρέθηκαν τρείς βαθμοί από τον Λεβέντη Λεβεντοχωρίου

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 17.3.18)
Π.Αγιονέρι-Μ.Βρύση
Επτάλοφος-Αλέξανδρος Κιλκίς
Ά.Πέτρος-Εύρωπος
Δροσάτο-Λεβεντοχώρι
Ά.Χαράλαμπος-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΑΕ Πολυκάστρου-Πάικο Γουμ.
Δεν αγωνίζεται η Πλαγιά.


Α Κατηγορία
Α όμιλος

Εθνικός ΣΣΜ-Ελπίδες Κιλκις 3-1
Ποντιακός ΝΣ-Τέρπυλλος 2-0
Απόλλων Μαυρ.-Ά.Παντελεήμων 4-2
Φύσκα-Σταυροχώρι 1-4
Αναβρυτό-Αργυρούπολη 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Τελική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1.,Ερμής Τερπύλλου, 44-21 , 42,
2.,Ποντιακός Ν.Σάντας , 46-25, 40,
3.,Ηρακλής Αργυρούπολης, 40-22 , 38,
4.,Εθνικός Σ.Σ.Μουριών, 47-25, 37,
5.,Προοδευτική Σταυροχωρίου , 39-23 , 33,
6.,Ελπίδες Κιλκίς, 30-31 , 24,
7.,Άρης Ά.Παντελήμωνα , 23-39 , 16,
8.,Ηρακλής Φύσκας , 29-56 , 14,
9.,Απόλλων Μαυρονερίου, 20-45, 10,
10.,Λύκοι Αναβρυτού, 24-55 , 3, [/table]
Αφαιρέθηκαν τρεις βαθμοί από το Αναβρυτό.

Β όμιλος

Απόλλων Πευκοδάσους – Κεραυνός Χωρυγίου 1-0

Κένταυρος Ανθοφύτου – Νεότητα Μεταλλικού 3-1

Κεραυνό Ποντοηράκλειας – Αίας Πολυκάστρου 7-1

Εθνικός Αξιούπολης – Δόξα Χέρσου 1-3

ΑΟΚ Πολυκάστρου – Μακεδονικός Πολυπέτρου 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (18η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Απόλλων Πευκοδάσους,56-15,43,
2., Δόξα Χέρσου,58-17,42,
3., Κεραυνός Ποντοηράκλειας,49-18,42,
4., Μακεδονικός Πολυπέτρου,52-23,39,
5., Εθνικός Αξιούπολης,28-37,23,
6., Κένταυρος Ανθοφύτου,32-31,23,
7., Κεραυνός Χωρυγίου,25-37,20,
8., ΑΟΚ Πολυκάστρου,20-51,14,
9., Αίας Πολυκάστρου,22-50,10,
10., Νεότητα Μεταλλικού,9-74,3,[/table]

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ξηρόβρυση-Τούμπα 1-3
Γερακαριό-Κορωνούδα 4-0
Βαλτοτόπι-Καστανιές 1-2
Μουριές-Ηλιόλουστο 1-1
Μ.Στέρνα-Καμπάνης 1-0
Μ.Λιβάδια-Βαπτιστής 6-0
Δεν αγωνίσθηκε η Νίκη Ευκαρπίας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (17η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1.,ΑΟ Καστανιών, 16, 42-9 , 41,
2.,Δόξα Καμπάνη,16 , 37-9 , 38,
3.,Δόξα Γερακαριού, 16 ,47-8 ,36,
4.,Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων, 16 , 53-15 , 34,
5.,Παίων Τούμπας, 16 , 47-24 , 33,
6.,Στερναϊκός Μ.Στέρνας , 15 , 29-23 ,27,
7.,Θρίαμβος Μουριών, 15, 24-19, 25,
8.,Ήλιος Ηλιολούστου, 16 , 34-48 , 22,
9.,Αστέρας Βαλτοτοπίου, 16 ,26-35 , 16,
10.,Νίκη Ευκαρπίας, 15, 13-35 , 13,
11.,ΠΟ Ξηρόβρυσης, 16 , 25-55, 7,
12.,Δόξα Βαπτιστή ,15, 9-57 , 3,
13.,Αετός Κορωνούδας , 16 , 10-59, 2,[/table]

Η επόμενη ημέρα Κυριακή 18.3.18
Ηλιόλουστο-Μ.Λιβάδια
Καμπάνης-Ξηρόβρυση
Βαπτιστής-Γερακαριό
Νίκη Ευκ.-Βαλτοτόπι
Κορωνούδα-Μουριές
Καστανιές-Μ.Στέρνα
Δεν αγωνίζεται η Τούμπα

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.

Περισσότερα
Δείτε ακόμα