Πρωτιά των παίδων του Κιλκισιακού

Την πρώτη θέση στην κατηγορία παίδων της ποδοσφαιρικής διοργάνωσης ηλικιακών κατηγοριών του «Ατέρμονος», στον Α.Παντελεήμονα, κατέκτησε ο Κιλκισιακός, νικώντας στον τελικό τον Αλέξανδρο Κιλκίς με 3-1.
Ο ηττηθείς προηγήθηκε στο 3’ με τον Νάνο, που ευστόχησε σε πέναλτυ, το οποίο αμφισβητήθηκε από παίκτες και συνοδούς του Κιλκισιακού.
Η ισοφάριση ήλθε στο 16’ από τον Φιλιππίδη, ενώ στο 18’ ο Ζαμανόπουλος «σημάδεψε» με κεφαλιά την οριζόντια δοκό.
Στο 25’ ακυρώθηκε τέρμα του Κουραλίδη, που υποδείχθηκε σε ελεγχόμενη θέση γιά να σημειωθεί το 2-1 υπέρ του Κιλκισιακού στο 46’ (16’ επανάληψη) από τον Μαλάνια.
Το τελικό 3-1 «έγραψε» στο 60’ (τελευταίο λεπτό) ο Παπαδόπουλος με σουτ-φάουλ, και αφού τρία λεπτά νωρίτερα ο τερματοφύλακας του Κιλκισιακού Σιμιτζής απεσόβησε το 2-2 σε προσπάθεια του Νάνου.
«Συγχαρητήρια στα παιδιά μας όχι μόνο γιά την επιτυχία αλλά και γιά την εξαιρετική συμπεριφορά τους και τις τρεις ημέρες», τονίζεται σε ανακοίνωση του Κιλκισιακού.