Αθλητισμός

Καλύτεροι… με «κόντρα» τον Βαρδάρη οι παίδες της ΕΠΣΚ

Κοινός «αντίπαλος» ο αρκετός δυνατός Βαρδάρης, που δυσκόλευε τις κινήσεις τους, ενώ εξ αιτίας του το θερμόμετρο «κόλλησε» χαμηλά παρά την ηλιοφάνεια. Έτσι, υπήρξε σε σημαντικό βαθμό ρυθμιστής του αγώνα που έληξς ισόπαλος 2-2.

Στον αγώνα των παίδων οι Κιλκισιώτες εμφανίσθηκαν αισθητά καλύτεροι στο πρώτο ημιχρόνιο, όταν είχαν… «κόντρα» τον Βαρδάλη.

Ωστόσο, ήταν οι Καστοριανοί, που «βρήκαν» πρώτοι τον «δρόμο» προς τα δίχτυα και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 1-0.

Στην επανάληψη οι όροι αντεστράφησαν, με τους Καστοριανούς να κινούνται καλύτερα με αντίθετο τον αέρα, αλλά και τους Κιλκισιώτες να επιχειρούν «φαρμακερές» αντεπιθέσεις.

Σε μιαν από αυτές ισοφάρισαν με τον Γιατισάκη, αλλά ύστερα από λίγο ο συνδυασμός γρήγορης επιθετικής κίνησης των φιλοξενουμένων με στιγμιαία, πλην όμως ολέθρια ολιγωρία των γηπεδούχων έφερε το 1-2.

Οι «μικροί» της ΕΠΣΚ δεν το «έβαλαν κάτω» και πριν περάσει ένα πεντάλεπτο ισοφάρισν και πάλι με τον Γιατισάκη, που με μακρινό σουτ και την βοήθεια του αέρα αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα της ΕΠΣ Καστοριάς.

Προς το τέλος η ΕΠΣΚ στάθηκε άτυχη σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις σύγχυσης μέσα στην περιοχή της φιλοξενούμενης.