Ξανά στην πρώτη εξάδα ο Εθνικός μετά το 2-0 επί του Έβρου Σουφλίου

Η επιστροφή του Εθνικού Νέου Αγιονερίου στις νίκες συνοδεύτηκε από την επάνοδο στην πρώτη εξάδα της κατάταξης του πρωταθλήματος α’ ομίλου γ’ εθνικής κατηγορίας.
Η φιλοξενούμενη ομάδα του Σουφλίου έχει το όνομα, αλλά στον αγώνα της περασμένης Κυριακής «Έβρος», με σταθερή «ροή» στο πρώτο ημιχρόνιο και ορμητικός στην επανάληψη, ήταν η νεοαγιονερίτικη, που «παρέσυρε» την αντίπαλο και την νίκησε με 2-0.
Με εμφανείς τις ψυχολογικές επιπτώσεις της άδοξης ήττας στα Σέρρας μιάν εβδομάδα νωρίτερα, όταν και «κοίταξε στα μάτια» τον δεύτερο στην κατάταξη ιστορικό Πανσερραϊκό, ο Εθνικός παρουσιάσθηκε κάπως «σφυγμένος» στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο, κυκλοφορώντας μεν την μπάλλα και ασκώντας κατά διαστήματα πίεση, πλην όμως ολοκληρώνοντας τις προσπάθειές του και μη δημιουργώντας κλασικές ευκαιρίες.
Μάλιστα, λίγο έλειψε να βρεθεί «πίσω» στο αποτέλεσμα, όταν στο 27’, από σουτ του Βιόπουλου η μπάλλα αποστρακίσθηκε στην δοκό.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης τα πόδια των γηπεδούχων «λύθηκαν», και από εκεί και πέρα το συγκρότημα του νομού Κιλκίς «ανέβαζε» συνεχώς ρυθμό. Η αγωνιστική «εκτόξευση» ήλθε στο 53’ μετο πρώτο τέρμα από κεφαλιά του Μιλκούδη, ενώ από το 60’ και μετά ο Εθνικός κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.
Η καταφανής υπεροχή αλλά και ανωτερότητά του «επισφραγίσθηκε» με το τέρμα του Χαραλαμπίδη στο 71’, ενώ ενδιαμέσως και μετά οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλο τέρμα.
Περισσότερο και από την άνετη και δίκαιη νίκη, τους φίλους του Εθνικού ικανοποίησε η νέα αξιόλογη εμφάνιση της ομάδας, ιδίως δε η απόδοσή της στην επανάληψη, με την οποία επιβεβαίωσε γιά άλλη μία φορά την περίοδο αγωνιστικής ανόδου, την οποία διανύει, διεκδικώντας πλέον από θέσεως ισχύος την παραμονή στην κατηγορία.
Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης (73’ Καρπούζης), Κοντσίδης, Μιλκούδης, Καρασίμος, Αποστολάς, Γραικός, Χασάνογλου, Παλιάτσος (33’ Πεχλιβάνης), Σπάσιτς, Γκέληνος (93’ Σοϊλεμεζίδης).
-Η επόμενη αγωνιστική:(Κυριακή 26.1.14)
Εθνικός Νέου Αγιονερίου-Ηρακλής Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης.

Ένα 24ωρο με τη Μαρίνα Σάττι – Το vlog της τραγουδίστριας λίγο πριν αναχωρήσει για το Μάλμε

Μια μέρα μαζί με τους fans της και το Eurojackpot, μεγάλο χορηγό της ελληνικής συμμετοχής στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού, πέρασε η Μαρίνα Σάττι. Η ταλαντούχα τραγουδίστρια μοιράστηκε τον ενθουσιασμό της για την αγάπη που της δείχνει ο κόσμος, μέσα από ένα vlog στα social media. Πλήθος κόσμου βρέθηκε στο κατάστημα ΟΠΑΠ στο Αιγάλεω για να δει τη […]