Με το αριστερό ξεκίνησε στην Γ΄εθνική ο Κιλκισιακός

Μέσα σε δώδεκα λεπτά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου «καθάρισε» τη νίκη στο δημοτικό στάδιο του Κιλκίς επί του Κιλκισιακού ο Αετός Οφρυνίου Καβάλας.

Το συγκρότημα του Ηλία Στογιάννη ξεκίνησε την αναμέτρηση με κατοχή το πρώτο 20 λεπτό χωρίς να κινδυνέψει ενώ είχε και την πρώτη καλή ευκαιρία στο 18″ μετά από μακρινό σουτ του Μπελίτσα στην συνέχεια και σε διάστημα 10″ λεπτών από το 25″ έως το 35″ δέχθηκε δύο πανομοιότυπα τέρματα σε κόντρα αντεπίθεση κάτι ανάλογο έγινε και στο 45″ αλλά ο επιθετικός του Αετού ανατράπηκε και σημειώθηκε πέναλτι υπέρ τους το οποίο απέκρουσε ο Καμπάς αλλά στην επαναφορά έγινε το 0-3.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55″ ο Κιλκισιακός έμεινε με δέκα παίχτες μετά την αποβολή του Τουρσίδη, στο επόμενο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ έγινε το 0-4 τα επόμενα λεπτά δεν είχαν να επιδείξουν τίποτα το ιδιαίτερο εκτός από την φάση του 85″ όταν και πάλη σε κόντρα επιθέση έγινε το τελικό 0-5.

Με οδηγό και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φώτη Δουμάνη που πέτυχε και τα τρία τέρματα σ’ αυτό το διάστημα (ενώ είχε συμμετοχή και στο τέταρτο), η ομάδα της Καβάλας δεν είχε κανένα πρόβλημα να σημειώσει άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη με τους Κωνσταντινίδη και Πανάγο και να πάρει το σπουδαίο «διπλό» με 0-5, ενώ του ακυρώθηκε και ακόμα ένα τέρμα.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Καμπας, Τσωτσος, Τριανταφυλλίδης, Ξανθόπουλος, Τουρσίδης, Κουκουλέκης, Ρανδζης, Καρασαββίδης, Καπαγιαννίδης, Μπελίτσας, Δημητριάδης.
Επίσης αγωνίστηκαν ως αλλαγή: Μαυροκεφαλιδης, Συμεωνίδης, Β’οσδου, Πιπερτζής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής:

Κιλκισιακός – Αετός Οφρυνίου Καβάλας 0-5
(32′ Δουμάνης, 40′ Δουμάνης, 44′ Δουμάνης, 50′ Κωνσταντινίδης, 80′ Πανάγος)

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 1-2
(60’ Τσορτανίδης – 23′ Χατζηκυριακού, 75’ Κυριακόπουλος)

Άρης Αβάτου – Δόξα Κάτω Καμήλας 4-1
(20′ Σαρηγιαννίδης, 28′ Γκέκας, 58′ Μπουλούτ, 60′ Ζοσιμιδης – 48′ Γεράκης)

Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός 1-1
(38′ Ζιώγας – Διαμαντιδης)

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Θεολόγου Πότου 4-0
(45′ Γαϊδαρτζής, 55 Γαϊδαρτζής, 70′ Λιαρας, 83′ Γαϊδαρτζής)

Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 4-1
(34′ πεν. Χαριτίδης, 38′ Λίτσκας, 83′ Γεωργιάδης, 90′ Λίτσκας – 22′ Κουκουρίγκος)

Ρεπό ο Πανδραμαϊκός

Διαβάστε αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα στην εφημερίδα “Μαχητής του Κιλκίς” που κυκλοφορεί την Τρίτη 1.10.19.