Δεύτερο χαμένο παιχνίδι στις καθυστερήσεις εκτός έδρας

Το τέρμα που σημείωσε ο Γιώργος Λίτσκας στο 93΄ λύτρωσε στην κυριολεξία το Νέστο στον αγώνα του με τον Κιλκισιακό, δίνοντας του τη νίκη με 2-1.

Ο ίδιος παίκτης είχε χάσει στο δεύτερο ημίχρονο πέναλτι, κι ενώ το σκορ ήταν 1-1, ήδη από το πρώτο μέρος, οπότε η ομάδα της Χρυσούπολης είχε προηγηθεί με τον Ανδρέαδη στο 15΄ λεπτό, ενώ ο Κιλκισιακός είχε απαντήσει με κεφαλιά του Λάμπογλου στο 43΄ μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπελίτσας.

Οι συνθέσεις

Νέστος Χρυσούπολης: Δεμένικος, Μπλιός, Αρετάς 46` Τζατζανάς, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Ανδρεάδης 65` Κοβάτσης, Αδαμάκης, Δόντσος 95` Γρηγοριάδης, Λίτσκας, Μπαϊκαρά, Γεωργιάδης 75` Λαζαρίδης.

Κιλκισιακός: Τριανταφυλλίδης, Τζώτζος, Καρασαββίδης, Ρανδτσής, Βόσδου, Φωτάκης 39` Κυρίτσης 70` Συμεωνίδης, Μπελίτσας, Μαυροκεφαλίδης, Πιπερτζής, Βαταμίδης 70` Δημητριάδης, Λάμπογλου 86` Κουβαλάτσιος.