Έχασε το αήττητό του στα Γιαννιτσά ο Αετός

Την πρώτη ήττα του στο καλαθοσφαιρικό πρωτάθλημα β’κατηγορίας Κ.Μακεδονίας υπέστη στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών ο Αετός Κιλκίς.

Σ’αυτήν και μαζί στο κακό ξεκίνημα στο ημερολογιακό έτος 2020 τον υποχρέωσε ο τοπικός Μ.Αλέξανδρος με 63-55 (37-30).

Σε έναν αγώνα που έμελε να κριθεί “στις λεπτομέρειες” η ομάδα του Κιλκίς “πλήρωσε ακριβά” την αστοχία της από μέση και μακρινή απόσταση ιδίως στο τρίτο δεκάλεπτο όταν και έχασε την ευκαιρία όχι απλώς να μειώσει αλλά και να υπερκαλύψει την διαφορά.

Όταν στο τελευταίο πεντάλεπτο βελτίωσε τα ποσοστά της… “το πουλί είχε πετάξει”.