Αθλητισμός

Εύκολα ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης κέρδισε τα Γιαννιτσά 7-1

Στο δημοτικό στάδιο του Κιλκίς αν και στο 2΄ο φιλοξενούμενος Εθνικός άνοιξε το σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Σιδώρης, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ματεντζίδης ισοφάρισε στο 6΄ και από εκεί και μετά η Κρηστώνη έδειξε το πραγματικό της αγωνιστικό πρόσωπο.

Ένα λεπτό αργότερα ο Μουτεσίδης έκανε το 2-1 και συνέχισαν ο Χατζηασλανίδης στο 13΄ το 3-1, ο Τσολακίδης στο 44΄ το 4-1, ο Σαβελίδης στο 77΄ το 5-1, ο Χατζηασλανίδης στο 87΄ το 6-1 και το τελικό 7-1 διαμόρφωσε στο 89΄ ο Τσολακίδης.

7. Μελίτη 2-15 1

Η επόμενη αγωνιστική ημέρα (Κυριακή 29.5.22)
Τριπόταμος-Σβορώνος
Χανιώτης-Εθνικός Γιαννιτσών
Μελίτη-Επανωμή
Δεν αγωνίζεται ο ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ

Διαβάστε αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα στην εφημερίδα “Μαχητής του Κιλκίς” της Τρίτης 31.5.22