Τα αποτελέσματα του Σαββάτου της α1 και των εξ αναβολής αγώνων της ΕΠΣΚ

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ

Η παραβίαση της εστίας του Κιλκισιακού της καλύτερης άμυνας στην Ευρώπη, μετά από 133 ημέρες (1517 λεπτά), είναι το κυρίαρχο γεγονός της 19ης αγωνιστικής στην Α1 Ε.Π.Σ. Κιλκίς. Επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε, κορυφώνεται η μάχη της επιβίωσης, για τις μισές ομάδες του πρωταθλήματος. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Πρωτάθλημα α1 κατηγορίας ΕΠΣΚ

Μακεδονικός Πολυπέτρου – Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πάικο Γουμένισσας 1-1

Αστέρας Μ.Βρύσης – Κιλκισιακός 1-1

Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – Ηρακλής Αργυρούπολης 2-1

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Αξιούπολης 4-0

ΑΕ Πολυκάστρου – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 0-0

Αναγέννηση Πλαγιάς – ΑΕ Πεδινού 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (19η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Κιλκισιακός 51-4 53
2. Πάικο Γουμένισσας 42-20 41
3. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 39-22 34
4. Αναγέννηση Πλαγιάς 32-23 33
5. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 36-29 32
6. Α.Ε.Πολυκάστρου 31-17 31
7. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 32-21 27
8. Αλέξανδρος Κιλκίς 54-37 26
9. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους 21-28 22
10. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 27-26 21
11. Α.Ε.Πεδινού 18-28 19
12. Ηρακλής Αργυρούπολης 21-43 17
13. Μακεδονικός Πολυπέτρου 10-35 15
14. Εθνικός Αξιούπολης 6-87 0

Αφαιρέθηκε ένας βαθμός από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 4.3.17)
Εθνικός Αξιούπολης – Ατρόμητος Π. Αγιονερίου
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Αστέρας Μ.Βρύσης
Ηρακλής Αργυρούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς
Κιλκισιακός – Μακεδονικός Πολυπέτρου
ΑΕ Πεδινού – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Ποντιακός Α.Χαραλάμπους – ΑΕ Πολυκάστρου
Παίκο Γουένισσας – Αναγέννηση Πλαγιάς

Πρωτάθλημα α’ κατηγορίας ΕΠΣΚ
Α όμιλος

ΠΟ Ξηρόβρυσης – Νίκη Ευκαρπίας 1-0

Προοδευτική Σταυροχωρίου – Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 2-1

Μακεδονικός Δροσάτου – Δόξα Χέρσου 5-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (16η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 43-11 37
2. Μακεδονικός Δροσάτου 44-19 35
3. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 47-20 34
4. Προοδευτική Σταυροχωρίου 32-18 30
5. Μ.Αλέξανδρος Ν.Γυναικοκάστρου 38-13 29
6. Ηρακλής Κοιλαδίου 34-28 29
7. Απόλλων Μαυρονερίου 30-25 25
8. Δόξα Χέρσου 22-23 21
9. Ποντιακός Ν.Σάντας 14-28 13
10. Ηρακλής Φύσκας 18-52 12
11. Π.Ο.Ξυρόβρυσης 15-59 6
12. Νίκη Ευκαρπίας 6-47 6

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 4-3-17)
Νίκη Ευκαρπίας – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου
Ποντιακός Ν.Σάντας – Ηρακλής Φύσκας
ΠΟ Ξηρόβρυσης – Εθνικός Σ.Σ.Μουριών
Σταυροχώρι- Ηρακλής Κοιλαδίου
Δόξα Χέρσου – Απόλλων Μαυρονερίου
Μακεδονικός Δροσάτου – Μ.Αλέξανδρος Ν.Γυναικοκάστρου

Β όμιλος

Νεότητα Μεταλλικού – Αίας Πολυκάστρου 1-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (16η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ά.Πέτρος 36-11 36
2. Εύρωπος 36-17 35
3. Ανθόφυτο 32-14 31
4. Μ.Αλέξανδρος Βαφ. 31-21 25
5. Ποντοηράκλεια 32-19 24
6. Αίας Πολυκάστρου 25-24 22
7. Πευκόδασος 23-29 18
8. Χορήγι 19-26 17
9. Μεταλλικό 15-32 17
10. Τούμπα 23-31 16
11. Άσπρος 14-32 13
12. Βαλτοτόπι 12-32 11


Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 5-3-17)

Κορωνούδα-Μουριές
Ηλιόλουστο-Τέρπυλλος
Μικρόκαμπος-Ελπίδες Κιλκίς
Αναβρυτό-Βαπτιστής
ΑΟΚ Πολυκάστρου-Ά.Παντελεήμων
Δεν αγωνίζεται η Μ.Στέρνα

Αναλυτικά ρεπορτάζ και φωτογραφίες από όλους τους αγώνες διαβάστε την Τετάρτη στην καθημερινή εφημερίδα «Ημερησία» που κυκλοφορεί στα περίπτερα του νομού Κιλκίς