Επιβλητική πρώτη νίκη Κιλκισιακού στην β’ εθνική κατηγορία γυναικών

Την πρώτη, και μάλιστα επιβλητική, νίκη του στο πρωτάθλημα β΄εθνικής κατηγορίας γυναικών σημείωσε ο Κιλκισιακός, «συντρίβοντας» την Σειρήνα Γρεβενών με 6-2, στον εντός έδρας αγώνα του για την δεύτερη αγωνιστική ημέρα.

Στο σχετικό ενημερωτικό δελτίο αναφέρονται, μεταξύ άλλων, και τα εξής:

«… Η ομάδα επέβαλε από την αρχή του αγώνα τον ρυθμό τις και στο 15΄ προηγήθηκε με την Έλλη Μουρατίδου.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων και η μείωση σε 1-1 έγινε στο 27΄. Στην συνέχεια η ομάδα του Κιλκισιακού πίεζε και στο 30΄η Έλλη Μουρατίδου έκανε δύο τα τέρματά της και στο 43΄ η Πόπη Σωτήρα, σημείωσε το 3-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο 52΄ η Πόπη Σωτήρα «έγραψε» το 4-1 και τρία λεπτά αργότερα η Κωνσταντίνα Βασιλειάδου «ανέβασε» τον δείκτη στο 5-1.

Στην συνέχεια η ομάδα του Κιλκίς είχε αρκετές ευκαιρίες, αλλά «κόντρα στην ροή» του αγώνα οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 5-2, στο 80΄, γιά να έρθει η Χριστίνα Κωνσταντινίδου τρία λεπτά αργότερα να διαμορφώσει το τελικό 6-2.

Τα τέρματα των φιλοξενουμένων σημείωσαν η Ζωή Βλάχου και η Ελένη Μπόζαρη.