Εντυπωσιακές διεθνείς διακρίσεις καρατέκα της “Kinesis Fight Club”

Έντονο “παρών” έδωσε η “Kinesis Fight Club” σε διεθνείς αγώνες κυοντοκυοκουσίν καράτε, που διεξήχθησαν το Σάββατο 9.11.19 στην πολωνική πόλη Ζίντλτσε.

Στο σχετικό ενημερωτικό δελτίο αναφέρονται, μεταξύ άλλων, και τα εξής:

“Την ελληνική αποστολή εκπροσώπησε το “Kinesis” με τους αθλητές Σταύρο Σοαντζόγλου, που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών στα 70 κιλά, τον Αντώνη Γιαννακίδη, που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία παλαιμάχων στα 80 κιλά και τον Κωνσταντίνο Σοαντζόγλου, που κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία εφήβων στα 65 κιλά. Επίσης, ο αρχηγός της αποστολής Αντώνης Γιαννακίδης εκτέλεσε χρέη κεντρικού διαιτητή.

Η σκληρή δουλειά απέδωσε στο έπακρο και δεν άφησε περιθώρια για αμφισβήτηση των αποτελεσμάτων. Το επίπεδο των Ελλήνων αθλητών ανταγωνίζεται επάξια και πρωταγωνιστεί στον διεθνή χώρο. Επόμενος στόχος για το Kinesis Fight Club είναι το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στην Βουδαπέστη”.