Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Ατρόμητοι Παντελεήμων-Νέας Σάντας – Αλέξανδρος Αξιούπολης 64-61
Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι η ομάδα των Ατρομήτων παίζοντας μια εκπληκτική άμυνα κατάφερε να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να διατηρήση μια διαφορά ασφαλείας 4 με 8 πόντους. Τρία λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού η διάφορα έφτασε το +13,ένα αδιανόητο black out για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετό να καταστρέψει οτι έχτισε μεχρι εκείνη την χρονική στιγμή.

Ομως εκει μίλησε η ψυχή του 15χρονου Αθανάσιου Δαγκλιάρη, το σκορ ήταν 61-61 με πέντε δεύτερα να απομένουν και με την ομάδα των Ατρομήτων την κατοχή της μπάλας, ο μικρός σουτάρει μια τρίποντη βόμβα από δέκα μετρα και χαρίζει την νίκη. Είναι η δεύτερη του χρονιά στο ανδρικό και τις δύο πρώτες αγωνιστικές φέτος έχει μέσο όρο 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-19,34-30,47-39,64-61
Ατρόμητοι Παντελεήμων-Νέας Σάντας (Λαδάς): Σ. Δάγκλιαρης, Κεσώφ 2, Βέττης, Ζάλτος, Βλαχόπουλος 3, Α. Δάγκλιαρης 26, Πανταζής 10, Αράπογλου, Μανωλούδης, Σέμπρος 20, Σωτηρόπουλος, Ναρλίδης 3.
Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Καλογεράκης, Βακιρλής 19, Παρίσης, Μαυρόπουλος 12, Σιώπκας 11, Βαλσαμίδης 4, Γρηγοριάδης 2, Καπνόπουλος 7, Καλαβάζης 2, Παντηρμάς 4.

ΚουΠα Κιλκίς-Κολινδρός 74-35
Από την πρώτη περίοδο κιόλας η ΚουΠα Κιλκίς έχτισε διαφορά απέναντι στον Κολινδρό στον αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ στο κλειστό του Κιλκίς
Η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν εμφανής όλον τον αγώνα κάτι που αντικατοπτρίζεται και στο τελικό νταμπλ σκορ.
Δεκάλεπτα: 19-8, 40-14,57-26,74-35
ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ανδρεάδης 2, καπνίδης 2, Κώτσης, Σκάλε 9, ΨΦωμιάδης 3, Μπαξεβάνης 9, Χοτουμανίδης 12, Τσουλφαίδης 5,Παπαδόπουλος 5, Μουστάκας 18, Υφαντίδης 4, Ποζίδης 5.

ΑΟΚ Γουμένισσας-ΓΑΣ Βαφύρας 64-50

Το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης επιβεβαίωσε τον τίτλο του και το τελικό 64-50 στο κλειστό της Γουμένισσας αποδίδει πλήρως δικαιοσύνη και την εικόνα του αγώνα. Ο ΑΟΚ έχτιζε κάθε δεκάλεπτο διευρύνοντας συνεχώς τη διαφορά του.
Τα δεκάλεπτα: 15-12,31-24,44-34,64-50
ΑΟΚ Γουμένισσας (Παμπουχίδης): Α. Τάσιος, Τζάκος 7, Καλβάκης 7, Πούλος 18, Κώστας 4, Μπέλτσης 13, Β. Τάσιος, Παύλος Τάτσης 4, Αντωνίου, Παν. Τάτσης 10, Σαμαράς