Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1,Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κιλκίς

epskilkis

Με νίκες συνέχισαν οι δύο πρωτοπόροι της βαθμολογίας Αλέξανδρος και Πλαγιά στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΚ. Νέο στραβοπάτημα μετά τον αποκλεισμό του από το κύπελλο για το Πάικο, ενώ Λεβεντοχώρι και Πολύκαστρο νίκησαν στις έδρες τους, ενώ αίσθηση «προκάλεσε» το διπλό της Επταλόφου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 4-3

Μακεδονικός Δροσάτου – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 0-2

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – Θύελλα Ά.Πέτρου 4-0

Αναγέννηση Πλαγιάς – Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους 4-0

Πάικο Γουμένισσας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-3

ΑΕ Πολυκάστρου – Απόλλων Ευρωπού 2-1

Δεν αγωνίστηκε η Μ.Βρύση

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Αλέξανδρος Κιλκίς 3 12-4 9
2. Αναγέννηση Πλαγιάς 3 11-1 9
3. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 3 7-1 7
4. Πάικο Γουμένισσας 3 9-3 6
5. Α.Ε.Πολυκάστρου 2 4-2 6
6. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 3 7-5 4
7. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2 4-5 3
8. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 3 3-6 3
9. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 2 3-3 3
10. Απόλλων Ευρωπού 3 5-8 3
11. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπου 3 1-11 0
12. Μακεδονικός Δροσάτου 3 0-8 0
13. Θύελλα Αγ.Πέτρου 3 0-9 0

Η επόμενη 4η αγωνιστική ημέρα 14.10.17
Απόλλων Ευρωπού – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου
Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – Αναγέννηση Πλαγιάς
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Πάικο Γουμένισσας
Θύελλα Ά.Πέτρου – Α.Ε.Πολυκάστρου
Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους – Αστέρας Μ.Βρύσης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Μακεδονικός Δροσάτου
Δεν αγωνίζεται ο Αλέξανδρος Κιλκίς

Α Κατηγορία

Α όμιλος
ΕΡΜΗΣ ΤΕΡΠΥΛΛΟΥ 2017-18

Μόνος πρώτος στην βαθμολογία βρέθηκε ο Ερμής Τερπύλλου την 2η αγωνιστική, ενώ τον ακολουθούν Σταυροχώρι και Παντελεήμωνας. Με τρείς βαθμούς βρίσκονται τέσσερις ομάδες. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Αρης Αγ.Παντελεήμονα – Ηρακλής Αργυρούπολης 2-0

Ηρακλής Φύσκας – Απόλλων Μαυρονερίου 0-1

Ερμής Τερπύλλου – Εθνικός Σ.Σ. Μουριών 3-1

Λύκοι Αναβρυτού – Προοδευτική Σταυροχωρίου 2-2

Ελπίδες Κιλκίς – Ποντιακός Ν.Σάντας 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ερμής Τερπύλλου 5-1 6
2. Προοδευτική Σταυροχωρίου 3-1 4
3. Αρης Α.Παντελεήμωνος 3-1 4
4 Ελπίδες Κιλκίς 3-3 3
5. Απόλλων Μαυρονερίου 1-2 3
6. Ηρακλής Αργυρούπολης 6-4 3
7. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 6-5 3
8. Ποντιακός Ν.Σάντας 2-4 1
9. Λύκοι Αναβρυτού 3-6 1
10. Ηρακλής Φύσκας 2-7 0

Η επόμενη 3η αγωνιστική ημέρα 14.10.17
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Προοδευτική Σταυροχωρίου
Ηρακλής Αργυρούπολης – Ελπίδες Κιλκίς
Ποντιακός Ν.Σάντας – Ηρακλής Φύσκας
Ερμής Τερπύλλου – Άρης Ά.Παντελεήμωνα
Απόλλων Μαυρονερίου – Λύκοι Αναβρυτού

Β΄όμιλος

Κεραυνός Χωρυγίου – Δόξα Χέρσου 1-2

Κένταυρος Ανθοφύτου – Απόλλων Πευκοδάσους 1-2

Μακεδονικός Πολυπέτρου – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 2-2

Εθνικός Αξιούπολης – Νεότητα Μεταλλικού 4-3

Αίας Πολυκάστρου – ΑΟΚ Πολυκάστρου 2-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Μακεδονικός Πολυπέτρου 4-2 4
2. Κεραυνός Ποντοηράκλειας 4-2 4
3. Δόξα Χέρσου 4-3 4
4. Νεότητα Μεταλλικού 4-4 3
5. Απόλλων Πευκοδάσους 2-3 3
6. Κεραυνός Χωρυγίου 2-2 3
7. ΑΟΚ Πολυκάστρου 4-3 3
8. Εθνικός Αξιούπολης 4-5 3
9. Κένταυρος Ανθοφύτου 3-4 1
10. Αίας Πολυκάστρου 2-5 0

Η επόμενη 3η αγωνιστική ημέρα 15.10.17
Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Νεότητα Μεταλλικού
Δόξα Χέρσου – Αίας Πολυκάστρου
ΑΟΚ Πολυκάστρου – Κένταυρος Ανθοφύτου
Μακεδονικός Πολυπέτρου – Κεραυνός Χορηγίου
Απόλλων Πευκόδασος – Εθνικός Αξιούπολης

Β κατηγορία

Παίων Τούμπας – Μακεδόνες Λιβαδίων 2-0

Στερναϊκός Μ.Στέρνας – Νίκη Ευκαρπίας 5-1

ΑΟ Καστανιών – Δόξα Γερακαριού 1-0

Αετός Κορωνούδας – ΠΟ Ξηρόβρυσης 1-1

Δόξα Καμπάνη – Θρίαμβος Μουριών 2-0

Ήλιος Ηλιολούστου – Αστέρας Βαλτοτοπίου 5-1

Δεν αγωνίσθηκε η Δόξα Βαπτιστή

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Καμπάνη 2 4-0 6
2. Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας 2 6-1 6
3. ΑΟ Καστανιών 2 5-2 6
4. Παίων Τούμπας 2 3-1 4
5. Δόξα Γερακαριού 2 6-1 3
6. Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 2 3-2 3
7. Ήλιος Ηλιολούστου 2 5-7 3
8. ΠΟ Ξηρόβρυσης 2 3-5 1
9. Αετός Κορωνούδας 2 1-4 1
10. Νίκη Ευκαρπίας 2 2-5 1
11. Δόξα Βαπτιστή 1 0-1 0
12. Θρίαμβος Μουριών 1 0-2 0
13. Αστέρας Βαλτοτοπίου 2 1-6 0

Η επόμενη 3η αγωνιστική ημέρα 15.10.17
Νίκη Ευκαρπίας – Αετός Κορωνούδας
Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων – ΑΟ Καστανιών
ΠΟ Ξηρόβρυσης – Ήλιος Ηλιολούστου
Δόξα Γερακαριού – Δόξα Καμπάνη
Αστέρας Βαλτοτοπίου – Δόξα Βαπτιστή
Θρίαμβος Μουριών – Παίων Τούμπας
Δεν αγωνίζεται ο Στερναϊκός Μ.Στέρνας

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.