Πρώτη εντός έδρας ήττα για τον Αλέξανδρο από τον Μακεδονικό

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες εντός έδρας η ομάδα της Αξιούπολης έχασε από την αντίστοιχη του Α.Σ. Μακεδονικού.

Παρ΄όλο που ο Αλέξανδρος δεν απόδωσε τα μέγιστα, σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και μέχρι το τέλος του πρώτου δεκάλεπτου του δευτέρου ημιχρόνου εναλλασσόταν στο σκορ με την ομάδα του Μακεδονικού.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ο Μακεδονικός είχε πιο πολλές λύσεις και πήρε τη νίκη και σε συνδυασμό με το ότι δεν βρήκε τις λύσεις στην άμυνα ο Αλέξανδρος αλλά και την κάκιστη διαιτησία ήρθε η ήττα με τελικό σκορ 25-27.

Ο Α.Σ Αλέξανδρος Αξιούπολης εκφράζει πάντως παράπονα για την κάκιστη διαιτησία και αναφέρει ότι ίσως οι διαιτητές να χρειάζονται αξιολόγηση κατά πόσο θα πρέπει να σφυρίζουν αγώνες Α2 κατηγορίας.

Πεντάλεπτα: 1-4, 2-4,8-9,8-11,11-11 ημ. 14-13,15-15, 18-19, 19-21,21-24,25-27

Η συνθέσεις:
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Ζηλίδης, Μουτούδης, Καραπειδης 9, Παπαρήγας Αν. 2, Καλπακίδης 3, Αριστείδου 1, Μενεψάκος 2, Παπαρήγας Αλ. 2, Μογας 6, Μαυρόπουλος, Καλαϊτζιδης, Τσακαλίδης, Γιαντσιτς, Στεφανίδης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Δερδέλης, Τσινασλανίδης, Πίνο, Μεταλλίδης, Θωμαϊδης 1, Κοπαιδης 3, Γιαννακόπουλος 2, Αραμπατζής, Σιπόπουλος 4, Βέλλιος, Παλακτσής, Πουλκος, Μπειλής 2, Τραιανός 6, Λυμπούδας, Βότσης 9.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 1/4-2/2. Κόκκινη: 59:33 Σιποπουλος (Μακεδονικός)