«Ψάχνεται» ο Κιλκισιακός μετά την δεύτερη ήττα του

Μετά την πρώτη εντός, ο Κιλκισιακός υπέστη και την πρώτη εκτός έδρας ήττα του, στον Ζυγό Ξάνθης, με 2-0 από τον τοπικό Ηρακλή.

Η ομάδα του Κιλκίς παρουσιάσθηκε αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με τον εντός έδρας αγώνα με τον Αετό Οφρυνίου Καβάλας όπου έδειξε καταφανή ανετοιμότητα, όμως και πάλι υστέρησε στην τελική προσπάθεια, μη αξιοποιώντας καμμιάν από τις αρκετές ευκαιρίες, που δημιούργησε με τους Δημητριάδη (δύο) και Μπελίτσα στο πρώτο ημιχρόνιο και Πιπερτζή (δύο) στην επανάληψη.

Αντιθέτως, ήταν αρκετό ένα δικό της «νεκρό» πεντάλεπτο, για να δεχθεί δύο τέρματα (70’, 75’) και στο τέλος να χάσει και τον βαθμό της ισοπαλίας, χωρίς η ενθουσιώδης γηπεδούχος να παρουσιάζεται ανώτερη.

Κάμπας, Τσώτσος, Κουμαλάτσιος (60’ Τερζής), Τοψίδης, Μαυροκεφαλίδης, Κουκουλέκης, Μπελίτσας, Καρασαββίδης, Δημητριάδης,  Τριανταφυλλίδης, Καπαγιαννίδης (75’ Παπαδόπουλος).