Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κιλκίς

ΕΠΣΚ ΣΗΜΑ

Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή και η βάση του βαθμολογικού πίνακα στο τέλος της 9ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΚ. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπυ στο Πολύκαστρο με τον Αλέξανδρο να είναι μπροστά από την ΑΕ Πολυκάστρου με δύο βαθμούς. Πολύ δυνατό παιχνίδι στην Πλαγιά με ισόπαλο αποτέλεσμα, όπως επίσης και στα Αμάραντα στο τοπικό ντέρμπυ. Νίκη της Γουμένισσας επί του Λεβεντοχωρίου που της δίνει βαθμολογικό ανάσες και νίκη για το Π.Αγιονέρι. Πρώτη νίκη για τον Αγ.Πέτρο επί της Κρηστώνης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Αναγέννηση Πλαγιάς – Αστέρας Μ.Βρύσης 2-2

Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – Απόλλων Ευρωπού 4-1

Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους – Μακεδονικός Δροσάτου 2-2

Πάικο Γουμένισσας – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 2-1

ΑΕ Πολυκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0

Θύελλα Αγ.Πέτρου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-1

Δεν αγωνίσθηκε ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Αλέξανδρος Κιλκίς 8 22-5 22
2. Α.Ε.Πολυκάστρου 8 16-6 20
3. Αναγέννηση Πλαγιάς 9 22-8 20
4. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 8 16-10 16
5. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 8 17-7 16
6. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 8 15-10 13
7. Πάικο Γουμένισσας 9 14-10 13
8. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 8 9-16 8
9. Μακεδονικός Δροσάτου 8 11-16 7
10. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 8 9-17 6
11. Απόλλων Ευρωπού 8 8-17 5
12. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους 9 9-24 5
13. Θύελλα Αγ.Πέτρου 9 6-28 3


Η επόμενη αγωνιστική

Μ.Βρύση-Π.Αγιονέρι
Αλέξανδρος Κιλκίς-Επτάλοφος
Εύρωπος-Ά.Πέτρος
Λεβεντοχώρι-Δροσάτο
Κρηστώνη-Ά.Χαράλαμπος
Γουμένισσα-ΑΕ Πολυκάστρου
Δεν αγωνίζεται η Πλαγιά

Α Κατηγορία

Α όμιλος

Ηρακλής Φύσκας – Ελπίδες Κιλκίς 0-4

Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Άρης Ά.Παντελεήμωνα 6-1

Ποντιακός Ν.Σάντας – Απόλλων Μαυρονερίου 2-0

Ηρακλής Αργυρούπολης – Προοδευτική Σταυροχωρίου 3-0

Λύκοι Αναβρυτού – Ερμής Τερπύλλου 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ερμής Τερπύλλου 22-11 21
2. Ηρακλής Αργυρούπολης 21-12 18
3. Ποντιακός Ν.Σάντας 19-13 16
4. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 23-14 15
5. Ελπίδες Κιλκίς 19-13 15
6. Προοδευτική Σταυροχωρίου 14-12 13
7. Αρης Α.Παντελεήμωνος 10-19 7
8. Λύκοι Αναβρυτού 14-22 5
9. Απόλλων Μαυρονερίου 6-17 4
10. Ηρακλής Φύσκας 16-30 3


Η επόμενη αγωνιστική

Ελπίδες Κιλκίς-ΣΣ Μουριών
Τέρπυλλος-Ν.Σάντα
Ά.Παντελεήμων-Μαυρονέρι
Σταυροχώρι-Φύσκα
Αργυρούπολη-Αναβρυτό

Β όμιλος

Κένταυρος Ανθοφύτου – Αίας Πολυκάστρου 1-0

Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Κεραυνός Χορηγίου 4-2

ΑΟΚ Πολυκάστρου – Απόλλων Πευκοδάσους 0-5

Δόξα Χέρσου – Νεότητα Μεταλλικού 7-0

Εθνικός Αξιούπολης – Μακεδονικός Πολυπέτρου 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Απόλλων Πευκοδάσους 27-5 18
2. Δόξα Χέρσου 24-8 17
3. Κεραυνός Ποντοηράκλειας 21-7 17
4. Μακεδονικός Πολυπέτρου 23-10 15
5. Κεραυνός Χωρυγίου 17-13 15
6. Εθνικός Αξιούπολης 12-16 15
7. ΑΟΚ Πολυκάστρου 8-22 7
8. Κένταυρος Ανθοφύτου 8-10 7
9. Νεότητα Μεταλλικού 5-36 3
10. Αίας Πολυκάστρου 7-25 0


Η επόμενη αγωνιστική

Αίας Πολυκάστρου-Ποντοηράκλεια
Πολύπετρο-ΑΟΚ Πολυκάστρου
Χορήγι-Πευκόδασος
Μεταλλικό-Ανθόφυτο
Χέρσο-Αξιούπολη

Β΄Κατηγορία

ΑΟ Καστανιών – Ήλιος Ηλιολούστου 5-0

Δόξα Βαπτιστή – Αετός Κορωνούδας 2-1

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Καμπάνη 1-3

Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων – Δόξα Γερακαριού 0-3

Παίων Τούμπας – Αστέρας Βαλτοτοπίου 2-0

Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας – Θρίαμβος Μουριών 2-0

Δεν αγωνίστηκε η Ξηρόβρυση

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Καμπάνη 8 19-4 20
2. ΑΟ Καστανιών 8 15-5 19
3. Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 7 25-7 15
4. Δόξα Γερακαριού 8 21-4 17
5. Ήλιος Ηλιολούστου 8 17-27 12
6. Θρίαμβος Μουριών 7 14-8 12
7. Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας 7 10-9 12
8. Παίων Τούμπας 7 15-12 10
9. Αστέρας Βαλτοτοπίου 8 9-19 7
10. Νίκη Ευκαρπίας 8 9-19 4
11. ΠΟ Ξηρόβρυσης 7 12-24 4
12. Αετός Κορωνούδας 7 5-20 2
13. Δόξα Βαπτιστή 7 4-19 3


Η επόμενη αγωνιστική

Γερακαριό-Μ.Στέρνα
Κορωνούδα-Τούμπα
Καμπάνη-Μ.Λιβάδια
Βαλτοτόπι-Ξηρόβρυση
Μουριές-Ευκαρπία
Ηλιόλουστο-Βαπτιστής
Δεν αγωνίζονται οι Καστανιές

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.