Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κιλκίς

ΜΕΓ.ΒΡΥΣΗ ΑΕ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ

Με το επιβλητικό 5-0 επί του Αγίου Χαραλάμπους ο Αλέξανδρος συνεχίζει να έχει πρωταγωνιστηκό ρόλο στην 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΚ. Αίσθηση υπεροχής από Πολύκαστρο και Πλαγιά που νίκησαν με την σειρά τους εκτός έδρας. Πολύτιμη βαθμολογική ανάσα σε Γουμένισσα, Π.Αγιονέρι και Επτάλοφο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Αστέρας Μ.Βρύσης – ΑΕ Πολυκάστρου 0-1 (ημίχρονο 0-1)

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Θύελλα Αγίου Πέτρου 3-1 (ημίχρονο 2-0)

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 0-1 (ημίχρονο 0-1)

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ποντιακός Άγ.Χαραλάμπους 5-0 (ημίχρονο 1-0)

Μακεδονικός Δροσάτου – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-2 (ημίχρονο 1-1)

Απόλλων Ευρωπού – Πάικο Γουμένισσας 0-1 (ημίχρονο 0-0)

Δεν αγωνίστηκε ο Λεβέντης Λεβεντοχωρίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Αλέξανδρος Κιλκίς 7 22-5 21
2. Α.Ε.Πολυκάστρου 7 16-6 19
3. Αναγέννηση Πλαγιάς 8 20-6 19
4. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 7 15-8 16
5. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 7 15-5 15
6. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 7 11-9 10
7. Πάικο Γουμένισσας 8 12-9 10
8. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 8 9-16 8
9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 7 8-15 6
10. Μακεδονικός Δροσάτου 7 9-14 6
11. Απόλλων Ευρωπού 7 7-13 5
12. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους 8 7-22 4
13. Θύελλα Αγ.Πέτρου 8 4-27 0

Η επόμενη αγωνιστική
Αναγέννηση Πλαγιάς-Αστέρας Μ.Βρύσης
Ατρόμητος Π.Αγιονερίου-Απόλλων Ευρωπού
Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους-Μακεδονικός Δροσάτου
Πάικο Γουμένισσας-Λεβέντης Λεβεντοχωρίου
ΑΕ Πολυκάστρου-Αλέξανδρος Κιλκίς
Θύελλα Αγ.Πέτρου-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Δεν αγωνίζεται ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου


Α Κατηγορία

Α όμιλος

Ερμής Τερπύλλου – Ηρακλής Αργυρούπολης 1-2 (ημίχρονο 1-0)

Ελπίδες Κιλκίς – Λύκοι Αναβρυτού 4-1 (ημίχρονο 1-0)

Απόλλων Μαυρονερίου – Προοδευτική Σταυροχωρίου 1-2 (ημίχρονο 1-0)

Άρης Αγ.Παντελεήμωνα – Ηρακλής Φύσκας 2-1 (ημίχρονο 1-1)

Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Ποντιακός Νέας Σάντας 1-3 (ημίχρονο 1-0)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ερμής Τερπύλλου 20-11 18
2. Ηρακλής Αργυρούπολης 18-12 15
3. Ποντιακός Ν.Σάντας 17-13 13
4. Προοδευτική Σταυροχωρίου 14-9 13
5. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 17-13 12
6. Ελπίδες Κιλκίς 15-13 12
7. Αρης Α.Παντελεήμωνος 9-13 7
8. Λύκοι Αναβρυτού 14-20 5
9. Απόλλων Μαυρονερίου 6-15 4
10. Ηρακλής Φύσκας 16-27 3

Η επόμενη αγωνιστική
Ηρακλής Φύσκας-Ελπίδες Κιλκίς
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών-Άρης Ά.Παντελεήμωνα
Ποντιακός Ν.Σάντας-Απόλλων Μαυρονερίου
Ηρακλής Αργυρούπολης-Προοδευτική Σταυροχωρίου
Λύκοι Αναβρυτού-Ηρακλής Τερπύλλου

B όμιλος

Μακεδονικός Πολυπέτρου – Δόξα Χέρσου 2 – 2

Απόλλων Πευκοδάσους – Νεότητα Μεταλλικού 7 – 0

Κεραυνός Χωρυγίου – Κένταυρος Ανθοφύτου 3 – 2

Αίας Πολυκαστρου – Εθνικοός Αξιούπολης 1 – 2

Κεραυνός Ποντοηράκλειας – ΑΟΚ Πολυκαστρου 6 – 0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Μακεδονικός Πολυπέτρου 22-8 15
2. Απόλλων Πευκοδάσους 22-5 15
3. Κεραυνός Χωρυγίου 15-9 15
4. Δόξα Χέρσου 17-8 14
5. Κεραυνός Ποντοηράκλειας 17-5 14
6. Εθνικός Αξιούπολης 10-15 12
7. ΑΟΚ Πολυκάστρου 8-17 7
8. Κένταυρος Ανθοφύτου 7-10 4
9. Νεότητα Μεταλλικού 5-29 3
10. Αίας Πολυκάστρου 7-24 0

Η επόμενη αγωνιστική
Ανθόφυτο-Αίας Πολυκάστρου
Ποντοηράκλεια-Χορήγι
ΑΟΚ Πολυκάστρου-Πευκόδασος
Χέρσο-Μεταλλικό
Αξιούπολη-Πολύπετρο
Β΄Κατηγορία

ΠΟ Ξηρόβρυσης-Στερναϊκός Μ.Στέρνας 1-3

Δόξα Γερακαριού-Παίων Τούμπας 1-1

Αστέρας Βαλτοτοπίου-Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 1-5

Θρίαμβος Μουριών-Δόξα Βαπτιστή 1-0

Δόξα Καμπάνη-ΑΟ Καστανιών 1-1

Ηλιος Ηλιολούστου-Νίκη Ευκαρπίας 3-1

Δεν αγωνίζεται η Κορωνούδα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Καμπάνη 7 16-3 17
2. ΑΟ Καστανιών 7 10-5 16
3. Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 6 25-4 15
4. Δόξα Γερακαριού 7 18-4 14
5. Ήλιος Ηλιολούστου 7 17-22 12
6. Θρίαμβος Μουριών 6 14-6 12
7. Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας 6 8-9 9
8. Παίων Τούμπας 6 13-12 8
9. Αστέρας Βαλτοτοπίου 7 9-17 7
10. Νίκη Ευκαρπίας 6 8-16 4
11. ΠΟ Ξηρόβρυσης 7 12-24 4
12. Αετός Κορωνούδας 6 4-18 2
13. Δόξα Βαπτιστή 6 2-18 0

Η επόμενη αγωνιστική
Καστανιές-Ηλιόλουστο
Βαπτιστής-Κορωνούδα
Ευκαρπία-Καμπάνη
Μ.Λιβάδια-Γερακαριό
Τούμπα-Βαλτοτόπι
Μ.Στέρνα-Μουριές
Δεν αγωνίζεται η Ξηρόβρυση

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.