Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας ΕΠΣΚ

Αθλητισμός /

Εντυπωσιακές αναμένονται οι εξελίξεις στην κορυφή της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΚ, μετά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής. Την πρωτιά της κανονικής περιόδου και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας δείχνει να εξασφαλίζει ο Αλέξανδρος Κιλκίς.

Εάν το Πολύκαστρο κάνει άλλη μία βαθμολογική απώλεια και παράλληλα, Πλαγιά και Μεγ.Βρύση συνεχίσουν με νικηφόρα αποτελέσματα στα τελευταία 180 λεπτά του πρωταθλήματος, τότε όλες οι προαναφερόμενες ομάδες συμμετέχουν στην διαιδικασία των πλέι οφ για την κατάκτηση του τίτλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Ποντιακός Αγ. Χαραλάμπους – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 0-5

Αλέξανδρος Κιλκίς – Μακεδονικός Δροσάτου 5-1

Αστέρας Μ.Βρύσης – Απόλλων Ευρωπού 4-1

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – ΑΕ Πολυκάστρου 1-0

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-2

Πάϊκο Γουμένισσας – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-3

Δεν αγωνίστηκε η Θύελλα Αγ.Πέτρου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (24η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Αλέξανδρος Κιλκίς,23,55-17-8,56,
2., Α.Ε.Πολυκάστρου,23,40-10,52,
3., Αναγέννηση Πλαγιάς,22,54-20,46,
4., Αστέρας Μεγ.Βρύσης,23,37-14,45,
5., Λεβέντης Λεβεντοχωρίου,22,38-28,32,
6., ΠΑΟΚ Κρηστώνης,23,39-44,31,
7., Πάϊκο Γουμένισσας,22,35-27,31,
8., Ατρόμητος Π.Αγιονερίου,21,31-32,28,
9., Απόλλων Ευρωπού,22,30-41,25,
10., Μακεδονικός Δροσάτου,23,28-49,18,
11., ΠΑΟΝΕ Επταλόφου,23,32-50,18,
12., Θύελλα Αγ.Πέτρου,21,22-60,11,
13., Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους,23,14-63,8,[/table]
Αφαιρέθηκαν τρείς βαθμοί από τον Λεβέντη Λεβεντοχωρίου

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Ερμής Τερπύλλου Ηρακλής Αργυρούπολης 3-0

Ποντιακός Ν.Σάντα – Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 3-0

Απόλλων Πευκοδάσους – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 2-2

Δόξα Χέρσου – Μακεδονικός Πολυπέτρου 4-0

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παίων Τούμπας – Δόξα Γερακαριού 2-3

Μακεδόνες Μεγ.Λιβαδίων – Αστέρας Βαλτοτοπίου 4-2

Νίκη Ευκαρπίας – Ήλιος Ηλιολούστου 1-2

ΑΟ Καστανιών – Δόξα Καμπάνη 1-1

Δόξα Βαπτιστή – Θρίαμβος Μουριών 2-2

Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας – ΠΟ Ξηρόβρυσης 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (20η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1.,ΑΟ Καστανιών, 19, 47-10 , 48,
2.,Δόξα Καμπάνη,19 , 40-12 , 41,
3.,Δόξα Γερακαριού, 19 ,59-12 ,45,
4.,Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων, 18 , 61-19 , 40,
5.,Παίων Τούμπας, 18 , 50-28 , 34,
6.,Στερναϊκός Μ.Στέρνας , 18 , 33-26 ,33,
7.,Θρίαμβος Μουριών, 18, 29-26, 29,
8.,Ήλιος Ηλιολούστου, 19 , 38-54 , 25,
9.,Αστέρας Βαλτοτοπίου, 19 ,34-46 , 19,
10.,Νίκη Ευκαρπίας, 18, 19-43 , 16,
11.,ΠΟ Ξηρόβρυσης, 19 , 28-60, 9,
12.,Δόξα Βαπτιστή ,18, 13-64 , 5,
13.,Αετός Κορωνούδας , 18 , 15-67, 2,[/table]