Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Κιλκίς

Αθλητισμός /

Ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣΚ όπου για πρώτη φορά η ΑΕ Πολυκάστρου βρέθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα του Αλέξανδρου Κιλκίς με τη Γουμένισσα και την τρίτη φετινή απώλεια βαθμών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Θύελλα Αγίου Πέτρου – Μακεδονικός Δροσάτου 3-0

Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 0-3

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αναγέννηση Πλαγιάς 3-2

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πάϊκο Γουμένισσας 0-0

Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – ΑΕ Πολυκάστρου 1-4

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Αστέρας Μ.Βρύσης 2-2

Δεν αγωνίστηκε ο Απόλλων Ευρωπού

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (18η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Α.Ε.Πολυκάστρου,16,36-7,42,
2., Αλέξανδρος Κιλκίς,16,39-12,41,
3., Αναγέννηση Πλαγιάς,17,44-16,37,
4., Αστέρας Μεγ.Βρύσης,16,30-11,32,
5., Λεβέντης Λεβεντοχωρίου,17,31-22,29,
6., Ατρόμητος Π.Αγιονερίου,17,24-24,25,
7., Πάικο Γουμένισσας,17,23-23,19,
8., ΠΑΟΚ Κρηστώνης,16,24-24,19,
9., Απόλλων Ευρωπού,17,24-31,16,
10., Μακεδονικός Δροσάτου,17,19-35,12,
11., ΠΑΟΝΕ Επταλόφου,17,22-42,11,
12., Θύελλα Αγ.Πέτρου,17,19-48,10,
13., Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους,17,11-41,7,[/table]

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 17-2-18)
Πάικο Γουμένισσας – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου
ΑΕ Πολυκάστρου – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου
Αστέρας Μ.Βρύσης – Θύελλα Ά.Πέτρου
Απόλλων Ευρωπού – Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους
Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αλέξανδρος Κιλκίς
Δεν αγωνίζεται ο Μακεδονικός Δροσάτου


Α Κατηγορία

Α όμιλος

Ελπίδες Κιλκίς – Αρης Αγ.Παντελεήμονα 1-2

Ηρακλής Αργυρούπολης – Ποντιακός Ν.Σάντας 0-1

Απόλλων Μαυρονερίου – Εθνικός Σ.Σ. Μουριών 1-3

Λύκοι Αναβρυτού – Ηρακλής Φύσκας 1-2

Προοδευτική Σταυροχωρίου – Ερμής Τερπύλλου 4-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (14η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Ερμής Τερπύλλου,37-19,33,
2., Ηρακλής Αργυρούπολης,33-18,31,
3., Εθνικός Σ.Σ.Μουριών,38-19,30,
4., Ποντιακός Ν.Σάντας,31-21,28,
5., Προοδευτική Σταυροχωρίου,28-18,26,
6., Ελπίδες Κιλκίς,23-27,15,
7., Αρης Α.Παντελεήμωνος,19-30,14,
8., Ηρακλής Φύσκας,26-46,13,
9., Απόλλων Μαυρονερίου,14-30,7,
10., Λύκοι Αναβρυτού,21-42,6,[/table]

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 17.2.18)
Ερμής Τερπύλλου – Ηρακλής Φύσκας
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Ηρακλής Αργυρούπολης
Απόλλων Μαυρονερίου – Ελπίδες Κιλκίς
Αρης Ά.Παντελεήμωνος- Προοδευτική Σταυροχωρίου
Ποντιακός Ν.Σάντας- Λύκοι Αναβρυτού

B όμιλος

Μακεδονικός Πολυπέτρου – Κένταυρος Ανθοφύτου 5-2

Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Δόξα Χέρσου 0-3

Απόλλων Πευκοδάσους – Αίας Πολυκάστρου 2-1

Κεραυνός Χορηγίου – Νεότητα Μεταλλικού 1-0

ΑΟΚ Πολυκάστρου – Εθνικός Αξιούπολης 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (15η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Δόξα Χέρσου,48-13,36,
2., Απόλλων Πευκοδάσους,44-14,34,
3., Κεραυνός Ποντοηράκλειας,34-15,33,
4., Μακεδονικός Πολυπέτρου,42-19,30,
5., Εθνικός Αξιούπολης,21-28,20,
6., Κεραυνός Χωρυγίου,23-28,20,
7., Κένταυρος Ανθοφύτου,21-30,14,
8., ΑΟΚ Πολυκάστρου,19-37,14,
9., Αίας Πολυκάστρου,21-36,10,
10., Νεότητα Μεταλλικού,7-60,3,[/table]

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 24.2.18)
Δόξα Χέρσου-Πολύπετρο
Ανθόφυτο-Χορήγι
ΑΟΚ Πολυκάστρου-Ποντοηράκλεια
Μεταλλικό-Πευκόδασος
Εθνικός Αξ.-Αίας Πολυκάστρου

Β΄Κατηγορία

Δόξα Καμπάνη – Αστέρας Βαλτοτοπίου 3-2

Παίων Τούμπας – Νίκη Ευκαρπίας 4-0

Ηλιος Ηλιολούστου – Δόξα Γερακαριού 0-3

Στερναϊκός Μ.Στέρνας – Δόξα Βαπτιστή 5-1

ΑΟ Καστανιών – ΠΟ Ξηρόβρυσης 4-1

Αετός Κορωνούδας – Μακεδόνες Λειβαδίων 1-6

Δεν αγωνίστηκαν οι Μουριές

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (14η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Δόξα Καμπάνη,13,36-7,35,
2., ΑΟ Καστανιών,13,38-7,34,
3., Δόξα Γερακαριού,13,42-6,32,
4., Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων,13,45-12,30,
5., Παίων Τούμπας,13,38-21,26,
6., Θρίαμβος Μουριών,12,22-14,21,
7., Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας,13,25-23,21,
8., Ήλιος Ηλιολούστου,13,28-40,18,
9., Αστέρας Βαλτοτοπίου,11,16-32,10,
10., Νίκη Ευκαρπίας,13,11-32,10,
11., ΠΟ Ξηρόβρυσης,13,17-46,4,
12., Δόξα Βαπτιστή,13,8-48,3,
13., Αετός Κορωνούδας,13,9-47,2,[/table]

Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 25.2.18)
Νίκη Ευκ.-Μ.Στέρνα
Μ.Λιβάδια-Τούμπα
Ξηρόβρυση-Κορωνούδα
Γερακαριό-Καστανιές
Βαλτοτόπι-Ηλιόλουστο
Μουριές-Καμπάνης
Δεν αγωνίζεται ο Βαπτιστής.

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.

Περισσότερα
Δείτε ακόμα