Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Κιλκίς

ΔΡΟΣΑΤΟ ΚΡΗΣΤΩΝΗ

Νίκη της ομάδας του Πολυκάστρου στην 17η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας πλησιάζοντας τον Αλέξανδρο στον ένα βαθμό. Στραβοπάτημα για την Μεγ.Βρύση το ισόπαλο αποτέλεσμα με τον Α.Χαράλαμπο. Πλαγιά και Λεβεντοχώρι προχώρησαν με νίκες, ενώ ισόπαλοι βρέθηκαν Δροσάτο, Κρηστώνη και Γουμένισσα με Επτάλοφο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Μακεδονικός Δροσάτου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-2

Αναγέννηση Πλαγιάς – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 4-0

Αστέρας Μ.Βρύσης – Ποντιακός Αγ. Χαραλάμπους 0-0

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – Απόλλων Ευρωπού 3-1

ΑΕ Πολυκάστρου – Θύελλα Αγ.Πέτρου 6-0

Πάϊκο Γουμένισσας – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-2

Δεν αγωνίστηκε ο Αλέξανδρος Κιλκίς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (17η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Αλέξανδρος Κιλκίς 15 39-12 40
2. Α.Ε.Πολυκάστρου 15 32-6 39
3. Αναγέννηση Πλαγιάς 16 42-13 37
4. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 15 28-9 31
5. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 16 28-22 26
6. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 16 23-20 25
7. Πάικο Γουμένισσας 16 23-23 18
8. Απόλλων Ευρωπού 17 24-31 16
9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 15 21-22 16
10. Μακεδονικός Δροσάτου 16 19-32 12
11. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 16 20-40 10
12. Θύελλα Αγ.Πέτρου 16 16-48 7
13. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους 16 11-38 7

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 10.2.18)
Ά.Πέτρος-Δροσάτο
Ά.Χαράλαμπος-Λεβεντοχώρι
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Πλαγιά
Αλέξανδρος Κιλκίς-Πάικο Γουμένισσας
Π.Αγιονέρι-ΑΕ Πολυκάστρου
Επτάλοφος-Μ.Βρύση
Δεν αγωνίζεται ο Εύρωπος


Α Κατηγορία

Α όμιλος

Ερμής Τερπύλλου – Ελπίδες Κιλκίς 4-1

Αρης Αγ.Παντελεήμωνα – Λύκοι Αναβρυτού 5-1

Ποντιακός Ν.Σάντας – Προοδευτική Σταυροχωρίου 1-0

Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Ηρακλής Φύσκας 5-0

Ηρακλής Αργυρούπολης – Απόλλων Μαυρονερίου 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ερμής Τερπύλλου 36-15 33
2. Ηρακλής Αργυρούπολης 33-15 33
3. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 35-18 27
4. Προοδευτική Σταυροχωρίου 22-16 23
5. Ποντιακός Ν.Σάντας 30-21 25
6. Ελπίδες Κιλκίς 22-25 15
7. Ηρακλής Φύσκας 24-44 10
8. Αρης Α.Παντελεήμωνος 18-29 11
9. Λύκοι Αναβρυτού 18-36 6
10. Απόλλων Μαυρονερίου 12-28 6

Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 11.2.18)
Σταυροχώρι-Τέρπυλλος
Ελπίδες Κιλκίς-Ά.Παντελεήμων
Αργυρούπολη-Ποντιακός ΝΣ
Απόλλων Μαυρ.-Εθνικός ΣΣΜ
Αναβρυτό-Φύσκα

B όμιλος

Απόλλων Πευκοδάσους – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 2-2

Δόξα Χέρσου – ΑΟΚ Πολυκάστρου 4-0

Αίας Πολυκάστρου – Κεραυνός Χωρυγίου 2-1

Εθνικός Αξιούπολης – Κένταυρος Ανθοφύτου 2-2

Νεότητα Μεταλλικού – Μακεδονικός Πολυπέτρου 1-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (14η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Χέρσου 45-12 33
2. Κεραυνός Ποντοηράκλειας 34-12 33
3. Απόλλων Πευκοδάσους 42-13 31
4. Μακεδονικός Πολυπέτρου 37-17 27
5. Εθνικός Αξιούπολης 19-25 20
6. Κεραυνός Χωρυγίου 21-26 17
7. Κένταυρος Ανθοφύτου 17-23 13
8. ΑΟΚ Πολυκάστρου 15-35 11
9. Αίας Πολυκάστρου 20-31 10
10. Νεότητα Μεταλλικού 7-59 3

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 10.2.18)
Πολύπετρο-Ανθόφυτο
Ποντοηράκλεια-Δόξα Χέρσου
Πευκόδασος-Αίας Πολυκάστρου
Χορήγι-Μεταλλικό
ΑΟΚ Πολυκάστρου-Εθνικός Αξιούπολης

Β΄Κατηγορία

Μακεδόνες Λειβαδίων – Θρίαμβος Μουριών 1-0

Στερναϊκός Μ.Στέρνας – Αστέρας Βαλτοτοπίου 2-0

Παίων Τούμπας – ΑΟ Καστανιών 0-5

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Βαπτιστή 1-0

Δόξα Γερακαριού – ΠΟ Ξηρόβρυσης 6-0

Ηλιός Ηλιολούστου – Αετός Κορωνούδας 5-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Καμπάνη 12 33-5 32
2. ΑΟ Καστανιών 12 32-6 31
3. Δόξα Γερακαριού 12 39-6 29
4. Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 12 39-11 27
5. Παίων Τούμπας 12 34-21 23
6. Θρίαμβος Μουριών 12 22-14 21
7. Ήλιος Ηλιολούστου 12 28-37 18
8. Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας 12 20-22 18
9. Αστέρας Βαλτοτοπίου 10 14-29 10
10. Νίκη Ευκαρπίας 12 11-28 10
11. ΠΟ Ξηρόβρυσης 11 15-39 4
12. Δόξα Βαπτιστή 12 7-43 3
13. Αετός Κορωνούδας 12 8-41 2

Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 11.2.18)
Μ.Στέρνα-Βαπτιστής
Τούμπα-Νίκη Ευκαρπίας
Κορωνούδα-Μ.Λιβάδια
Καστανιές-Ξηρόβρυση
Ηλιόλουστο-Γερακαριό
Καμπάνης-Βαλτοτόπι
Δεν αγωνίζονται οι Μουριές.

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.