Πρώτη εντός έδρας νίκη Κιλκισιακού με 3-1 επί της ουραγού Δόξας Θεολόγου

«ΑνάσỨ, ύστερα από καιρό, «πήρε» ο Κιλκισιακός, χάρη στην πρώτη εντός έδρας νίκη του.
Κυριαρχώντας, παρά την πρόσκαιρη ισοφάριση, στο πρώτο ημιχρόνιο και διατηρώντας τον έλεγχο, έστω και χωρίς την ίδια ένταση, στην επανάληψη, η ομάδα του Κιλκίς επικράτησε της αντίστοιχης της ουραγού Δόξας Θεολόγου / Ποτού Καβάλας με 3-1.

Ηταν μία νίκη ψυχολογίας, και ουσιαστικό ρόλο σ’ αυτήν «έπαιξε» και το «γρήγορο» πρώτο τέρμα του Κιλκισιακού, το οποίο σημείωσε μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα ο Δημητριάδης.

Εν συνεχεία ο Κιλκισιακός «ανέβασε» την απόδοσή του, αλλά εξαιτίας στιγμιαίας αμυντικής αδρανείας του στο 10’, η Δόξα ισοφάρισε.
Ωστόσο, αυτή η «ψυχρολουσία» δεν επηρέασε τους Κιλκισιώτες, που συνέχισαν να υπερέχουν καταφανώς.
Η υπεροχή τους τελεσφόρησε στο 20’ με τον Μπελίτσα και στο 31’ με τον Κουκουλέκη.

Ιπ. Τριανταφυλλίδης, Τσέτσος, Καρασαββίδης, Κουκουλέκης, Ραμζής, Δημητριάδης, Μπελίτσας (80’ Πεπεγιάννης), Συμεωνίδης (46’ Μαυροκεφαλίδης), Πιπερτζής (61’ Κυρίτσης), Βαταμίδης, Λάμπογλου.